Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 roku o godzinie 8.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po krótkiej części oficjalnej zaprezentowanej na sali gimnastycznej udaliśmy się do klas, gdzie zostaliśmy przywitani przez naszą panią Klaudię Dąbrowską i poznaliśmy  nowych kolegów i koleżankę: Bartosza, Kacpra, Piotra, Mikołaja, Adriana oraz Weronikę.  Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie równie udany bądź też lepszy od poprzedniego;-)

Sprzątanie Świata

Jak co roku wraz z naszą Panią i panią Michalinką postanowiliśmy " posprzątać świat", a odbyło się to 23.09.2016r. W tym celu zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe, worki na śmieci i rękawiczki wybraliśmy się na spacer do pobliskiego lasu.  Oprócz zbierania śmieci, próbowaliśmy także dostrzec pierwsze oznaki jesieni, która akurat dzisiaj się rozpoczęła. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły, gdzie czekały na nas pyszne kiełbaski i oranżada.

Spotkanie z panią Agnieszką Romanowską

28.09.2016r. do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość, nasza pani bibliotekarka Agnieszka Romanowska.  Pani Agnieszka przygotowała i przeczytała nam wiersze o jesieni w sadzie , o których później rozmawialiśmy, a także zaprezentowała  dary, jakimi może obdarzyć nas pani jesień. Na koniec otrzymaliśmy sympatyczne kolorowanki z jeżykiem w roli głównej. To spotkanie wszystkim się bardzo podobało i czekamy z niecierpliwością na powtórkę.

Dzień Chłopaka

W piątek 30 września 2016 roku w naszej grupie odbył się Dzień Chłopca. Oczywiście nasi panowie oprócz życzeń otrzymali także wymarzone piłki. Po wręczeniu prezentów był czas na tańce i zabawę z otrzymanymi balonami, która wszystkim bardzo się podobała. Zresztą zobaczcie sami;-)

Wszystkim panom, tym dużym i ty małym, z okazji ich święta życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Dzień Edukacji Narodowej

Wczesnym rankiem 14 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wszyscy pięknie ubrani udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie aktorzy z Teatru Kurtyna zaprezentowali nam niezwykle śmieszny i pouczający spektakl, dzięki któremu mycie zębów nie będzie nam już straszne. Po krótkiej przerwie nasi starsi koledzy z szóstej klasy pod opieką pani Zuzanny Stawickiej i Doroty Kulety przedstawili część artystyczną dotyczącą historii patrona naszej szkoły, Tony Halika oraz obchodzonego w tym dniu, święta edukacji narodowej. Dowiedzieliśmy się, czego potrzebuje i z czego powstaje uczeń idealny;-) My także mieliśmy swoje pięć minut. Przed wszystkimi pięknie zaśpiewaliśmy piosenkę o nauczycielu i złożyliśmy życzenia. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało. Po części artystycznej udaliśmy się do klasy. Nie obyło się bez podziękowań i pięknych kwiatów jako podziękowanie za trud i wysiłek włożony w opiekę i wychowanie nad nami dla naszej Pani Klaudii Dąbrowskiej, pani Dorocie Kulecie, pani Beacie Gręźlikowskiej oraz pani Michalinie Boruckiej. My także otrzymaliśmy pyszne cukierki i lizaki. To był udany dzień;-)

Zdrowo Mi!

Czwartek i piątek w naszym przedszkolu okazały się dniami przepełnionymi zdrowiem. Dzięki pomocy naszych niezastąpionych mam, pani Bogusi Lewandowskiej i pani Basi Urbańskiej, a także dzięki życzliwości Państwa Rumianowskich i skrzyni pełnej soczystych jabłek mogliśmy zrobić sami pyszny sok. Oczywiście po wcześniejszych zajęciach wiemy już jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw. Zatem był sok jabłkowy, marchewkowy i marchewkowo-jabłkowy. Każdemu smakowało, co innego, ale najważniejsze że każdy spróbował zdrowego stylu życia. W piątek natomiast zabawiliśmy się w kucharzy i samodzielnie przygotowaliśmy sałatkę jarzynową. Nawet nasza Pani nie spodziewała się, że tak świetnie poradzimy sobie z tym zadaniem. Sałatka była pyszna, smakowała nawet Panu Dyrektorowi, a my pełni wrażeń i nowych umiejętności na pewno jeszcze spróbujemy naszych kulinarnych sił w domach;-)

Śniadanie daje Moc!

K.DKażdy, duży czy mały, doskonale zdaje sobie sprawę jak ważnym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie.  Powinno być nie tylko smaczne, ale i zdrowe.  Wiedząc o tym, postanowiliśmy spróbować swoich sił i przygotować dla siebie i dla swoich najbliższych przepyszne, pełnowartościowe kanapki.  Mimo, iż nie było to najłatwiejsze zadanie, poradziliśmy sobie z nim wyśmienicie.  Zresztą, zobaczcie sami;-)

Wycieczka do Kinder Parku w Toruniu

Nadszedł w końcu, długo przez nas wyczekiwany dzień, a mianowicie wycieczka do Kinder Parku. Niektórzy z naszych kolegów już tam byli, dla innych była to zupełna nowość. Nie mniej jednak każdy bawił się genialnie. Po męczącej zabawie była także pora na smaczne frytki i soczek, które dodały nam  jeszcze więcej sił do dalszej zabawy. Niestety nic co dobre nie trwa długo i trzeba było wracać. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy;-)

Apel z okazji Dnia Niepodległości

11 listopada jest dniem niezwykle ważnym dla każdego Polaka.  I nie tylko dlatego, że jest to dzień wolny od zajęć czy pracy. Przede wszystkim dlatego iż, jest to święto przypominające nam, czym jest wolność i jak wielką wartość posiada.  Z tej okazji w Świetlicy Wiejskiej OSP w Osówce odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klas 1-3. Każdy uroczyście ubrany, zaopatrzony w czerwono-białe elementy, z wielkim zainteresowaniem wsłuchał przygotowanych wierszy i pieśni.  Wszystkim bardzo się podobało, a dla nas była to niezwykła lekcja patriotyzmu.

Wycieczka do Manufaktury Cukierków i McDonald's w Toruniu

Wigilia